Регистрация    Войти
Авторизация
» » Запорізькі освітяни й учні готуються до Року англійської мови в Україні

Запорізькі освітяни й учні готуються до Року англійської мови в Україні

Категория: Образование
Запорізькі освітяни й учні готуються до Року англійської мови в Україні

Як відомо, Указом Президента України 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. У зв’язку з цим перед органами місцевої влади поставлено завдання щодо проведення відповідної інформаційно-роз'яснювальної роботи; забезпечення доступності послуг із вивчення англійської мови; запровадження на регіональному телебаченні освітніх програм із вивчення англійської мови; проведення із залученням навчальних закладів, закладів культури, установ і організацій, які надають послуги з вивчення англійської мови, олімпіад, фестивалів, конкурсів та інших заходів, спрямованих на заохочення різних вікових груп населення до вивчення англійської мови, підвищення рівня володіння нею.

Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, ще до виходу Указу в світ у закладах освіти області почали приділяти значну увагу вивченню англійської. Так, англійська мова як предмет вивчається у 546 закладах освіти (96 % від усіх шкіл, де вивчається іноземна мова) та в 10 002 групах чи класах. При цьому в 99 ЗНЗ (18 %) вона вивчається поглиблено, у 57 вивчається друга мова. Загалом кількість учнів, які вивчають англійську мову як предмет, становить 141 008 (92,6 %), крім того факультативно – 269 (ще 0,2 %), вивчають другу мову – 2 780 учнів.

Серед предметів, що вивчаються на поглибленому рівні, англійська мова посідає перше місце - її вивчають 27 544 учні, а це 67,4 % від загальної кількості учнів, охоплених поглибленим вивченням предметів.

У 55 школах області, у тому числі двох сільських, 2 013 учнів навчаються у класах профілю іноземної (англійської) філології.

Улітку 2015 року в закладах освіти області працювало 228 таборів з денним перебуванням, з яких 234 були мовними, де в неформальній обстановці, часто з волонтерами, поглибили свої знання з іноземної або почали вивчати ще одну іноземну з нуля 8355 дітей.

Стала вже традиційною для окремих шкіл області співпраця із закладами освіти іноземних держав.

Так, у 2015 році Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат «Дивосвіт» співпрацювала з п’ятьма закладами з Польщі та гімназією з Чехії, ЗОШ № 103, № 66 та гімназія № 46 міста Запоріжжя налагодили співпрацю із закладами освіти Німеччини, ліцей № 99 міста Запоріжжя співпрацює із закладами освіти з Німеччини, Франції та США; Мелітопольський НВК № 16 налагодив взаємини із закладами освіти Польщі і Німеччини, мелітопольські гімназії № 9 та № 19 співпрацюють із закладами освіти Чехії, спеціалізована школа № 25 та гімназія № 5 м.Мелітополь – з Німеччини та Польщі.

У 2016 році освітяни планують налагодити тісну співпрацю із закладами освіти з країн - носіїв англійської мови, залучити волонтерів та активно використовувати он-лайн спілкування з носіями англійської мови як у ході навчального року, так і під час проведення активних літніх канікул.

Наразі учні та вчителі створюють клуби любителів англійської, відшукують та активно використовують безкоштовні сервіси для кращого опанування іноземною; переглядають фільми, які ввійшли до світового золотого фонду, в оригіналі.

Наразі Департамент освіти і науки облдержадміністрації формує план заходів на виконання Указу Президента України. У зв’язку з цим звертається до зацікавлених жителів області з пропозицією надавати власне бачення, як краще реалізувати завдання Року англійської мови. Пропозиції можна надсилати на електронну адресу Департаменту obluon@zp.ukrtel.netУправління у справах преси та інформації
Loading...
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.