Регистрация    Войти
Авторизация
» » Молочний лиман буде збережено за підтримки держави та області

Молочний лиман буде збережено за підтримки держави та області

Категория: Регион
Молочний лиман буде збережено за підтримки держави та областіПід час наради з керівництвом Якимівського району, яку провів в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль під час робочої поїздки, було порушено проблему діючого з’єднувального каналу Молочний лиман – Азовське море.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Сергія Карпія, Молочний лиман входить до складу природно-заповідного фонду України і є гідрологічним заказником загальнодержавного значення, а також рибогосподарською водоймою, у якій природою створені унікальні гідрологічні умови для нересту і нагулу піленгасу та інших цінних видів риб. Указом Президента України від 10.02.2010 територія Молочного лиману була включена до складу Приазовського національного природного парку. Наразі охорона заказника і підтримка в робочому стані штучно створеного каналу покладена на НПП Приазовський. Також роботи проводилися за рахунок коштів державних та обласних субвенцій.

Востаннє розчистка з’єднувального каналу була проведена за рахунок позабюджетних організацій. За інформацією дирекції Парку, це забезпечило пониження солоності води з 95-98 г/л до 29,5-40,9 г/л (станом на 11.10.2014). Проте Костянтин Бриль зауважив, що проблема розчистки каналу постає перед регіоном щорічно. І нині вирішувати її планують комплексно та до початку нересту риби.

- Нині створено проект, який передбачає прочистку каналу. Його приблизна вартість - 30 мільйонів гривень. Крім того, існує попередня домовленість з бюджетним комітетом Верховної Ради України стосовно нерозподілених коштів держбюджету. Тож найближчим часом це питання буде вирішуватись у Києві. Ми будемо наполягати на необхідності фінансування проекту, важливого для екосистеми регіону та України, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Loading...
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.