Регистрация    Войти
Авторизация
» » Костянтин Бриль: «Порядок виділення земель має визначатися громадами на місцях»

Костянтин Бриль: «Порядок виділення земель має визначатися громадами на місцях»

Категория: Регион
Костянтин Бриль: «Порядок виділення земель має визначатися громадами на місцях»

В.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль провів особистий прийом громадян. Головними його питаннями стала тяганина з оформленням земельних ділянок учасникам АТО.

Так, до очільника області звернулися жительки Запоріжжя Валентина Беловська та Інна Дашевська. За словами заявниць, їхнім синам, учасникам АТО, виділено земельні ділянки по 2 га на території Вербівської сільської ради Пологівського району. Наказ лежить у начальника ГУ Держгеокадастру та більше двох місяців не підписується. На численних фактах порушень у питаннях використання земель державної власності та корупцію в ГУ Держгеокадастру наголосив і депутат Новомиколаївської районної ради Сергій Чалий. З подібними заявами до Костянтина Бриля звернулись представники Оріхівської Народної ради Антон Грибняк та Оксана Намлієва. Вони повідомили про відмову у виділенні земельних ділянок воїнам АТО вже з боку Оріхівської райдержадміністрації.

- Всі ці питання викликають велику соціальну напругу. Наразі 70% звернень громадян стосуються проблем у Держгеокадастрі. На жаль, доки акти на виділення землі учасникам АТО не будуть підписані в цій структурі, наші захисники не зможуть отримати те, що їм має належати. Нині до Верховної Ради України вже подано законопроект, який передбачає ліквідацію цієї системи. Вважаю, що порядок виділення земель має визначатися громадами на місцях. Це стане ще одним кроком до втілення в життя реформи децентралізації, – підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також до керівника регіону звернувся запорізький активіст Юрій Щуклін, який повідомив про проблеми в діяльності ПАТ «Запоріжгаз». Серед них: втрати газу при фіктивних аварійних ситуаціях, які компенсуються за рахунок споживачів; повірка вузлів обліку газу у фізичних та юридичних осіб та нарахування за газ у період відсутності лічильника тощо.

Загалом за підсумками 2015 року в облдержадміністрацію надійшло близько 2 тисяч звернень громадян з питань, що стосуються надання послуг із газопостачання. Лише у січні 2016 року вже надійшло близько 200 таких звернень. З метою вирішення питання в жовтні 2015 року облдержадміністрацією було організовано опитування населення і напрацьовано перелік абонентів (близько 1 тисячі осіб), у яких виникли проблеми при повірці лічильників газу.

Як повідомив Костянтин Бриль, для врегулювання ситуації облдержадміністрацією направлено звернення Прем'єр-міністру України Яценюку А.П. з проханням створити міжвідомчу комісію за участю Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Антимонопольного комітету України, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів для здійснення позачергової перевірки діяльності.

- Я щиро радий, що до виявлення проблем з облгазом долучились і представники громадськості, які наводять факти корупції та крадіжок блакитного палива. Нині СБУ вже розглядає кримінальне провадження стосовно махінацій із втратами газу, яких насправді не було. На додаток активісти повідомляють, що до їхніх рук потрапили внутрішні рекомендації працівникам облгазу при відключенні абонентів. Вважаю, що цей документ стане дуже цікавим для правоохоронних органів, - підкреслив Костянтин Бриль.
Loading...
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.