Регистрация    Войти
Авторизация
» » Запорізьке підприємство вивело в офшори 10 млн. грн. аби ухилитися від оподаткування

Запорізьке підприємство вивело в офшори 10 млн. грн. аби ухилитися від оподаткування

Категория: Регион
Запорізьке підприємство вивело в офшори 10 млн. грн. аби ухилитися від оподаткуванняУ ході планової перевірки одного з державних підприємств, яке займалося розробкою проектної документації, спеціалістів Головного управління Міндоходів у Запорізькій області привернув увагу факт укладання цим підприємством угоди з нерезидентом країни, що має офшорний статус (Віргінські Британські Острови).
А суть укладеної угоди полягала в тому, що агент, який наділений повноваженнями представника запорізького підприємства, мав займатися пошуком потенційних клієнтів у країнах далекого зарубіжжя, яких цікавило б виробництво кольорових та інших металів. Географія цих країн доволі широка: Китай, Індія, Пакистан, Південна та Північна Америка, Південна Арабська Республіка, Єгипет. І з поставленими завданнями, як свідчать результати контракту, агент справився добре - підприємство уклало угоду на 13,6 млн. дол., а з них і його винагорода – 10 відсотків від суми контракту.
Так, за допомогою агента державне підприємство в минулому році уклало вигідний контракт з нерезидентом – фірмою "S", яка має офшорний статус, на розробку робочого проекту реконструкції заводу в країні Карибського регіону. За досить прибутковий контракт отримав винагороду й агент - 10 млн. грн., який "об'їздив і облітав півсвіту у пошуках клієнта."
Втім, можливості агента явно були перебільшені і переоцінені, адже компанія "S" володіє 22 відсотками статутного капіталу одного з підприємств Російської Федерації та одним з підприємств в Україні і є всесвітньо відомою компанією у секторі виробництва кольорових металів. До того ж, ревізори управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, встановили, що фірма "S" не такий вже й новий клієнт, з нею підприємство плідно співпрацює досить тривалий час.
Як свідчать факти перевірки, зусилля, спрямовані державним підприємством на пошуки потенційних клієнтів, були явно не доцільними. Адже ці "пошуки" велись там, де вже були роками напрацьовані зв'язки, а витрати агента у сумі 10 млн. грн. є завуальованою схемою розкрадання державних коштів, шляхом виведення їх в офшорну зону та ухилення від оподаткування.
За фактом розкрадання державних коштів та ухилення від оподаткування розпочато кримінальне провадження.

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області
Loading...
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.